ספריי נגד טרמיטים

פנוי דירה זה לא משחק! בחרו נכון – המרכז לפינוי דירות!

טרמיטים הם בעצם מזיקים קטנטנים, בצבע לבן או חום, שמזכירים קצת נמלים. בעוד נמלים לא יכולות לייצר נזק ממשי מלבד לגרור איתן פירורי מזון, טרמיטים הם מזיקים מציקים, מטרידים שיכולים לגרום לנזק רב. כאשר טרמיטים מופיעים הם עלולים לכרסם קורות של עץ, ריהוט שעשוי עץ, משקופי דלתות, מדרגות עץ ועוד. מלבד הנזק שהם גורמים, עוד דבר שמציק מאד בכל הקשור לטרמיטים זה שהם יכולים להופיע ביום בהיר אחד, פתאום תתחילו להיתקל בסימנים שיובילו אתכם לגילוי שיש לכם טרמיטים בבית. הטרמיטים יכולים להסתתר מטרים עמוקים מתחת לאדמה. אם אתם חושדים שיש לכם טרמיטים זה הזמן להזעיק חברת הדברות מקצועית שתעזור לכם לטפל בבעיה. חברת הדברות תדע לזהות אם אכן מדובר בטרמיטים ולהתאים את אופן הפתרון.

מתי כדאי לפנות לייעוץ של חברת הדברות?

בדרך כלל נפנה להתייעצות עם חברת הדברות כאשר נחשוב שהופיעו טרמיטים ונרצה לברר על הדברת טרמיטים. הבעיה הכי גדולה היא שאת הטרמיטים קשה יותר לזהות, בניגוד לג'וקים, נמלים וחרקים ומזיקים אחרים, ובדרך כלל נגלה עליה כשבר עשו נזק כלשהו. לכן בדרך כלל נקרא לחברת הדברות כאשר נמצא סימנים לנוכחות שלהם. ככל שתקדימו להזמין חברת הדברות עבור הדברת טרמיטים כך תמנעו נזק גדול יותר.

איך מזהים טרמיטים?

ישנם כמה דרכים שיעזרו לכם לזהות אם יש טרמיטים בבית שלכם:

  1. הבדלים בנראות בין נמלים לטרמיטים – כדי לזהות טרמיטים תצטרכו להבדיל בין טרמיטים לנמלים או לאתר סימנים לנוכחות שלכם. ההבדל הויזואלי העיקרי בין נמלה לבין טרמיט הוא שאצל נמלה ישנם פרקי גוף בולטים יותר. אבל זהו באמת הבדל מזערי. יותר קל יהיה לאתר את תחילתו של הנזק שהטרמיטים עשו.
  2. נזקים ראשונים – בדרך כלל תמצאו עדות ראשונה לקיומם של טרמיטים בדלתות בבית, במידה והן עשויות עץ. הטרמיטים נוטים לחדור לריווח שבין הרצפות לחלק העליון של הדלת. אם תקישו על רהיטים עץ שנפגעו מטרמיטים תשמעו קול חלול.
  3. תעלות – הטרמיטים עוברים ממקום למקום משאירים אחריהם תעלות דקיקות של עץ באמצעותן הן חודרים לרהיטים ונעים בחלל. המחילות יכולות להופיע בקרבת משקופים, רהיטים, ארונות מטבח ועוד.

איך מטפלים בטרמיטים?

עקרונית ההמלצה היא למנוע את הופעתם של הטרמיטים מבעוד מועד בתהליך הבנייה. להשתמש בהדברה כבר בהקמת היסודות. בשלב זה אפשר לייצר טיפול מונע. אם מדובר במבנה שכבר קיים, יש כל מיני שיטות להדברת הטרמיטים. לרוב, השיטה הרווחת היא באמצעות קידוחים קטנטנים. כמובן שהקידוחים צריכים להיות מתוכננים היטב כדי לא לפגוע בצנרת. העניין הוא שחומרי ריסוס והדברה הם לרוב סוג של פלסטר, מלבד הריסוס שמטפל בטרמיטים שכבר מסתובבים חופשי, חשוב למצוא את המקור שלהם ולטפל גם בו כדי למנוע את הגעתם החוזרת.

שמעון מנחם
שמעון מנחם

שמעון מנחם, מנהל ומייסד המרכז לפינוי דירות. חברתנו מתמחה בשירותי פינוי דירה במגוון המצבים השונים ומציעה פתרונות בהתאמה אישית, המאפשרים לבצע פינוי דירה בצורה הנוחה, היעילה והמתאימה ביותר עבורכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!