הדברה סביבתית אקולוגית

פנוי דירה זה לא משחק! בחרו נכון – המרכז לפינוי דירות!

14615284_xxlחברות רבות המעניקות שרותי פינוי דירה משלבות במסגרת העסקה גם ניקיון והדברה. יש כאלה המציעות אפילו שיפוץ יסודי. חברה המספקת את מגוון השירותים הללו תחת קורת גג אחת חוסכת מבעלי הדירה את הטרחה הכרוכה בחיפוש בעלי מקצוע המתמחים בתחומים שונים.

ההדברה הנעשית בדירה שהתפנתה באה, לרוב, לאחר ביצוע ניקיון יסודי. אמנם אין כל הכרח לעשות זאת באופן כזה, אך רוב הלקוחות מעדיפים שהדברים ייעשו באופן הזה. יש הגיון מאחורי ההחלטה הזאת והוא נובע מהעובדה שרוב הדירות הזקוקות לפינוי והדברה היו סגורות במשך זמן רב או שעברו שיפוץ ובוודאי שניקיון נחוץ בהן.

השלבים המומלצים במהלך פינוי הדירה צריכים להיות באופן הבא: מיון הפריטים. חפצים המיועדים לפח האשפה מוגדרים כפסולת שאינה ברת מיחזור. חפצים ברי מיחזור המיועדים למכירה לגורמים הרלוונטיים ורהיטים ושאר חפצי ערך המיועדים למכירה לסוחרי יד שנייה.

השלב הבא מתמקד בביצוע הפינוי עצמו. במהלכו יפונו מהדירה כל הרהיטים, הכלים, והחפצים עד לריקונה המוחלט. בתום הפינוי מומלץ לבצע ניקיון יסודי ובעת הצורך אף שיפוץ, סיוד וצביעה מחדש. השלב האחרון המומלץ הוא ההדברה. זהו חלק חיוני בכל התהליך ובעל חשיבות רבה לבריאות הדיירים האמורים לשכון בבית.

חשיבות הדברה סביבתית אקולוגית

דירה שעברה ניקיון יסודי ומקצועי תראה לרוב נקייה מחיידקים ומזיקים אחרים. אולם, אין כל וודאות שאכן כך הוא הדבר. יש מקומות בדירה שהמנקים לא הגיעו אליהם או שחומרי הניקוי לא מספיק חזקים על מנת להשמיד את החיידקים. לכן חשוב לבצע הדברה מקצועית שתעניק לדיירי הבית את הוודאות שביתם נקי מחיידקים וזיהומים אחרים. יש לציין שלאחר שבוצעה הדברה מקצועית, לא יתקרבו למקום גם חרקים מסוגים שונים (מקקים, נמלים, עכבישים וכדומה).

ההדברה לא רק מהווה חיסול והשמדה מוחלטים של חרקים ומזיקים אחרים המצויים בסביבה, לרוב, השפעתה נמשכת זמן רב. כלומר המקום יהיה נקי מרמשים וכדומה במשך תקופה ארוכה. בדרך כלל מדובר ב12 חודשים.

הדברה סביבתית אקולוגית מקבלת עדיפות

הדברה סביבתית אקולוגית מסוג זה כיום, בעידן המודעות האקולוגית קיימת דרישה לשימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה. הדבר חשוב גם לבריאות דיירי הבית. חומרי הדברה כימיים עלולים לגרום נזק. לכן, רוב הלקוחות המבקשים הדברה יתעקשו שהיא תהיה אקולוגית.

קיימים בשוק מספר חומרי הדברה סביבתית אקולוגית ידידותיים לסביבה. כדאי לשאול את החברה המבצעת את העבודה באילו חומרים היא משתמשת. כמו בדברים אחרים, עדיף לראות את חומר ההדברה ולא להסתפק בהסבר מילולי. כדאי גם לברר היכן נרכשים החומרים בהם משתמשת החברה. רוב חברות הפינוי המקצועיות ובעלות המוניטין, המשתמשות בחומרים אקולוגים, לא תסרבנה לבקשה לגיטימית זו.

יש שיטות שונות להדביר באופן אקולוגי. אחת מהן היא שימוש במלכודות פולטות ריח. הן מפיצות ריח, הנובע מחומרים לא רעילים, ומושך אליו את החרקים המצויים במקום. אפשרות נוספת היא שימוש בחומר דמוי ג'ל שאינו מזיק לאדם. לשיטה זו יש חיסרון אחד והוא הזמן הרב הדרוש למימושה. דרך הדברה אחרת מבוססת על שמן פרח החרצית. גם היא אינה מהווה סכנה לבני אדם.

קיימים בשוק חומרי הדברה סביבתית אקולוגית נוספים המשמשים לביצוע הדברה אקולוגית או אורגנית שאינה מהווה סיכון לחיים אדם. כל חברה משתמשת בחומר אחר ולקוחות המעוניינים בכל יכלו לקבל את הפרטים הנוגעים לכך מנציג החברה.

כמו דירה חדשה

הדעה הרווחת בקרב בעלי מקצוע העוסקים בתחום פינוי הדירות היא שדירה שעברה פינוי וניקוי מקצועי, שופצה ונצבעה, תרגיש כמו חדשה רק אם בוצעה בה הדברה איכותית. זאת הסיבה שההדברה מומלצת מאוד. לדבריהם, היא מהווה את הדובדבן שבקצפת. בית נקי, צויים.

שמעון מנחם
שמעון מנחם

שמעון מנחם, מנהל ומייסד המרכז לפינוי דירות. חברתנו מתמחה בשירותי פינוי דירה במגוון המצבים השונים ומציעה פתרונות בהתאמה אישית, המאפשרים לבצע פינוי דירה בצורה הנוחה, היעילה והמתאימה ביותר עבורכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!