מזה זה אלטע-זכאן?

פנוי דירה זה לא משחק! בחרו נכון – המרכז לפינוי דירות!

אלטע-זכאןאת האלטע-זכאן כולנו מכירים. איש זה מסתובב עד היום ברחובות הערים השונות בישראל, וצועק את המונח הבלתי נמנע שהעניק לו את שמו. מה שרבים לא יודעים הוא שדרך פעולה זו מהווה למעשה את הבסיס לאחד התהליכים החשובים ביותר היום ביחס לדירות, והוא פינוי דירות.

אנחנו נעמוד כאן על הקשר בין שניהם.

קווים לדמותו של האלעט-זכאן

כשאנחנו מדברים על אלטע-זכאן, אנחנו מתכוונים מעל הכול לאדם אשר עובר בין הבתים וסוחר במוצרים ישנים, דוגמת רהיטים, מכשירי חשמל או חפצים אישיים. זהו נוהג אשר החל עוד במזרח אירופה, וצבר תאוצה בישראל עם העליות הגדולות של המאה הקודמת. כיום, מעל הכול, הפך ביטוי זה למטבע לשוני של ממש, הכולל לא מעט משמעויות נוסטלגיות.

מה לכך ולפינוי דירות? פשוט מאד. הרוכלים נהגו, תוך כדי השיטוט שלהם בשכונות, לרכוש מהתושבים חפצים שונים, לרוב במחיר סמלי. במילים אחרות: אנשים אשר לא נזקקו לדבר מה עוד בדירתם, יכלו להשתמש בשירותיו של האלטע-זכאן. ממש כשם כשכיום אנשים אשר מעוניינים להעביר חלק מתכולת הדירה שלהם, נעזרים בחברת פינוי דירות.

המעבר מחובבנות למקצועיות

רבים זוכרים כי שירותיו של האלטע-זכאן היו לא מקצועיים, בלשון המעטה. לא פעם, הרי שהוא לא נטה לשמור על הפריטים שהועברו אליו, פשוט מכיוון שלא היו ברשותו אמצעים מתאימים לצורך זה. כך, במקום לתת את הציוד לאדם שישתמש בהם לצרכיו, הם ניזוקו בצורה אנושה- דבר שהפך את כל התהליך למיותר, ולא יעיל הרבה יותר מהשלכת הפריטים לפח.

כאשר נכנסו חברות פינוי דירות למשחק, השתנו כלליו בצורה משמעותית. פתאום, החל להיעשות שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם. פתאום, אנשים אשר עוסקים במקצוע, עוברים הכשרה מתאימה. ופתאום, גם הוסדר כל נושא העברת הפריטים האלה לייעדם החדש, כפי שנראה מיד.

מה נעשה בגורל הפריטים?

המעבר לחברות פינוי מקצועיות פעל גם במובן אחר. הוא אפשר לדיירי הבית לדעת בדיוק מה עולה בגורלו של כל פריט ופריט. חשוב לזכור כי האלטע-זכאן הסיר מהם את האחריות לפריטים, ותו לא. זה יכול להיות חיובי, כמובן, אבל כולל לא מעט חסרונות. למשל, העובדה כי לחלק מהחפצים האלה יש משמעות של ממש עבור האנשים, וכי הם מעוניינים שייעשה בהם שימוש סביר גם בעתיד.

חברות פינוי מאפשרות לענות על הצורך הזה בדיוק. הן מגיעות אל הבית האמור, משוחחות עם אנשיו ועוברות איתם על כל פריט ופריט. בסוף הדרך, מוכנית רשימה ממצה של "יעדים", בה לא מעט אפשרויות: מסירה לקרובים, מכירה בחנות יד שניה, תרומה לעמותות או השלכה באחד מאתרי ההטמנה המורשים כיום בישראל. חברות הפינוי, מיותר לציין, הן שיטפלו בהיבטים אלה עבור הלקוח שלהן.

על העתיד

ברור כי גם בעידן של פינוי הדירות, האלטע-זכאן לא נעלם מעולמנו. חדי האוזן עדיין שומעים אותו מדי פעם לפעם.

אולם, ברוב המקרים הערך שלו נוסטלגי, וקשה לומר שהוא מהווה תחליף של ממש לחברות פינוי הדירות הפועלות כיום.

אלטע-זכאן
Picture of שמעון מנחם
שמעון מנחם

שמעון מנחם, מנהל ומייסד המרכז לפינוי דירות. חברתנו מתמחה בשירותי פינוי דירה במגוון המצבים השונים ומציעה פתרונות בהתאמה אישית, המאפשרים לבצע פינוי דירה בצורה הנוחה, היעילה והמתאימה ביותר עבורכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!